رضا صادقی

رضا صادقی

رضا صادقی یا مرد مشکی پوشِ موسیقی پاپِ ایران، ستاره ای بود که در دهه هشتاد شمسی درخشید و مخاطبان خاصِ خود را جذب کرد

رضا صادقی از کودکی با آواهای قرآنی آشنا شد اما به سمت موسیقی سوق پیدا کرد و تا به عنوان خواننده و نوازنده در گروه های محلی اجرای زنده انجام دهد و پس از آن در یک بند موسیقی به نام کیمیا عضو شد و سه آلبومِ گل لاله ، رویای شیرین و مستانه را منتشر کرد که اتفاقی برای این آلبوم ها نیوفتاد .

از این رو رضا صادقی از گروه کیمیا جدا شد و راهیِ شهر تهران شد ، رضا صادقی که در بندرعباس به دنیا آمده بود و از زانوی پا فلج بود! اما در همان اتاقِ شخصیِ خود در بندر عباس آهنگ هایی خلق کرده بود که بعدها موسیقی پاپِ ایران را تکان داد ، آلبومی به نام مشکی رنگ عشثه ، شروعِ شهرتِ  رضا صادقی در موسیقی پاپِ ایران بود .

صادقی که به دلیلِ اشتباهِ پرستار در زدنِ پنیسیلین فلج شده بود اعتقاد دارد اگر آن اتفاق تلخ برایش نمی افتاد شاید امروز ستاره ی موسیقی پاپ ایران نبود ، و به موفقیت دست پیدا نمی کرد . اما او پس از موفقیت بسیار بزرگ در مشکی رنگ عشقه ، یک آلبوم مگاهیتِ دیگر نیست منتشر کرد که باز هم موسیقی پاپ و بازار پاپِ ایران را تکان داد

وایسا دنیا من میخوام پیاده شم ، دیالوگِ معروفِ آلبوم و آهنگِ وایسا دنیا بود که در نظر سنجی 100 آهنگ برتر منو تو رتبه ی ارزشمندِ 28 را کسب کرد تا نشان دهد ملودی و شعر او با تنظیمِ استثناییِ سیروان خسروی چه شاهکاری را در یادها نگه داشته است.

رضا صادقی پس از وایسا دنیا آلبوم ها و آهنگ های بسیاریا منتشر کرد اما به موفقیت های قبلی دست پیدا نکرد ، هیت ترین کارِ صادقی بعد از وایسا دنیا ، آهنگِ منو و بارون بود که متعلق به بابک جهانبخش می باشد و صادقی در آن جهانبخش را همراهی کرده بود.

Music