محسن چاوشی

محسن چاوشی

بیوگرافی و دانلود آثار محسن چاوشی

دانلود آهنگ های محسن چاوشی

تاریخ تولد : 08 مرداد 1358 در خرمشهر (اصالتا کرد کرمانشاه)

تخصص : خواننده, آهنگساز, تنظیم کننده, ترانه سرا, نوازنده

ژانر : پاپ, پاپ راک, الکترونیک راک, پاپ الکترونیک, راک استایل

سازها: نوازنده ساکسیفون نوازنده کیبورد نوازنده گیتار کلاسیک یا اسپانیش نوازنده گیتار الکتریک

دانلود فول آلبوم محسن چاوشی با کیفیت 320

جوایز: محسن چاوشی در اولین جشن سالانه موسیقی جایزه ی بهترین خواننده، آهنگساز، آلبوم را برای آلبوم من خود آن سیزدهم دریافت کرد و قطعه ی غلط کردم بهترین تراک سال انتخاب شد (همه انتخاب های مردمی), محسن چاوشی و فرزاد فرزین برای تیتراژ برنامه احسان علیخانی و قطعه ی واسه آبروی مردمت بجنگ تندیس بهترین تیتراژ سال را دریافت کردند, محسن چاوشی در سومین جشن سالانه موسیقی ما تندیس بهترین آهنگ سال را برای قطعه ی چشمه ی توسی از انتخاب مردمی دریافت کرد

Download Mohsen Chavoshi Discography

محسن چاوشی حسینی 1 ، نام کامل ستارهء موسیقی ایران ایست، چاوشی که اصلتی کرد دارد اما به دلیل شغل پدرش در خرمشهر به دنیا آمد و در همان جا جنگ زده شد، سپس به مشهد رفت در شهرک جنگ زده ها سال ها با سختی زندگی کرد که تمام این سختی در تراکِ پرچم سفید با ترانه ای از حسین صفا نوشته شده و به زیبایی اجرا شده است.
چاوشی در سربازی با امیر ارجینی و حسین صفا ، دو ترانه سرایش آشنا شد و در همان دوران آلبوم نفرین را خلق کرد، او هرز فکر نمی کرد که نفرین به این اندازه مورد استقبال قرار بگیرد و او پس لو رفتنِ آلبوم نفرین بشود نقل تمام محافل و مجالس. جایی که همه فکر می کردند خواننده ی این آثار اشخاص دیگری هستند اما پس از لو رفتنِ دومین آلبوم محسن چاوشی به نام خودکشی ممنوع همه چیز مشخص شد و بار دیگر موسیقی ایران تحت تاثیر این آلبوم قرار گرفت.
تمام آلبوم های چاوشی توسط خودش تنظیم و آهنگسازی میشد اما به دلیل نداشتن بودجه، تنظیم ها به نام رضا فوآدیان که صاحب استودیویی در تهران بود زده میشد تا چاوشی بتواند آثارش را تولید کند و رضا فوآدیان هم نامی برای خودش دست و پا کند. اما پس از جدایی چاوشی از فوآدیان، دیگر آثاری از رضا فوآدیان شنیده نشد، همین اتفاق در رابطه با آلبوم یه شاخه نیلوفر هم افتاد ، جایی که تنظیم ها به نام محمدرضا آهاری نوشته شده بود اما آهاری مدیر هنری آلبوم بود و کسی بود که توانست برای محسن چاوشی مجوز رسمی بگیرد. تنظیم های یه شاخه نیلوفر متعلق به محسن چاوشی می باشد.

زندگی نامه محسن چاوشی

چاوشی پس از سختی های فراروان و در زمانی که پول کرایه ماشین هم نداشت برای خوانندگی در فیلم سنتوری دعوت شد و آنجا بود که قطعه ی ماندگارِ سنگ صبور را با ترانه ی امیر ارجینی ساخت و به همراه شهاب اکبری آنرا تنظیم کرد تا این قطعه ماندگارترین اثر موسیقی ایران در دهه 80 شمسی شود و به شکل عجیبی هم همه گیر شود.
محسن چاوشی آهنگسازِ تمامِ آثارِ خودش است.

Music